pátek 6. září 2013

Minulý týden, hopsa hejsa do Brandejsa, vytržení ze stereotipu, terapijní tři dny u kamaráda Jendy Pokorňáka.Dlouhé propovídané večery, něco (litříků :o)) vína. Pohodička.
V pátek návštěva Prahy. Má obvyklá trasa - metrem na Můstek, přes Staromák, Karlův most, na Malou Stranu. Miluju Prahu, možná to mám po prababičce. Cca jednou ročně zavřela svůj domeček v horách (jizerských) a na pár dní se ubytovala v nějakým pražským hotýlku. Oběhla známý, dala zmrzku na Václaváku. A vykulturněná dosytosti se zase mohla zahrabat do těch našich sněhových závějí.
Takže Prahu miluju, ale neskutečně mne rozčiluje nabídka obchodů se suvenýry
(krásné francouzské slovo - vzpomínky)
Nejhorší je fakt, že ty asijský, ruský a pod. šunty lidé kupují. Hlavně, když je na tom nějakým šíleným, jakoby ručním fontem natištěno  PRAHA.A pak ta kvanta lidí. Pokud možno všichni fotící. Kouzlo okamžiku se naprosto vytratí, mácháte-li kolem sebe ájfouny, tabletamy a dalšími příšernostmi. Projít touto masu je životu nebezpečný. Navíc se na ty fotky stejně už nikdo nechce ani dívat. Chcete vidět Prahu na fotkách? Stačí kliknout na Pinterest.

Co mne na mých toulkách těší je firma Manufaktura. Stylové krámky s vonnou kosmetikou a dřevěnými hračkami. Opět mířeno na turisty, opět podmíněno byznysu, ale vkusně a s prezentací českých řemesel.
Manufakturu jsem poznala díky daru Marianne bydlení za předplatné. Děkuji. Je to fakt radost.

Cílem mého pražského putování však byl

Dům U Bílého Pelikána

Oáza klidu schovaná ve dvoře jedné z restaurací na Maltészkém náměstí. Postarají se tam o Vás od hlavy až k patě včetně Vašich smyslů.
Kamarádka Petra alias Rafaella se sem nastěhovala nedávno. Najdete u ní i mé přívěskové flakonky a časem zabroušené flakony mé maminky.Petra mne vždy velmi motivuje, zklidní mi duši a tentokrát mi zaplnila i žaludek. Děkuji za výborný oběd.

Pak už zpátky na Václavák na tu "babiččinu" zmrzku (že jsem češka, tak prý jen za 50,- :o))


V sobotu jsem chtěla navštívit dávnou známou Kláru Voctářovou v Brandejse. Ale její knihařství má v sobotu zavříno. Snad příště.
Tak jsem si poté chytla aspoň zlatou rybičku v Labi. Krásný karas a fakt se celý zlatě leskl.
Pustila jsem jej, samozřejmě jsem nezapomněla na tři přání.Ať se i Vám plní Vaše přání a občas si taky dopřejte pár dní volna s novými zkušenostmi a zážitky.
Krásné babí léto
Š.

-- ☼ --

Žádné komentáře:

Okomentovat

ČARODKY NA KAMENCI

 modelka malá čarodějnice  Den předem jsme s Mínou sledovaly hranici z protějšího kopce. Valpuržina noc (wikipedie) nebo ...